Matka Tereza: ,,Soudíme-li lidi, nemáme čas je milovat" 

 

 

 

 

,,Všichni pláčí nad tím, že jim něco chybí, ale kteří poděkovali za to, co mají?"

 
 
 

 

 

 

Neznámý autor: ,,Když někoho soudíte, soudíte sami sebe, když někoho zraňujete, zraňujete sebe, když někoho ponižujete, ponižujete sebe, protože všechno je odraz vaší duše, vaší představy o vás samých. Proto přijímejte sami sebe i druhé takové jací jsou, nikdo není dokonalý přesto každý z nás je jedinečný."

  

 

 

 

Neznámý autor: ,,Když Ti život předkládá důvody k pláči, ukaž mu, že máš tisíc a jeden důvodů k smíchu."

 

 

 

 

 

David Wagner: ,,Život se má žít jako posvátné ,,Ano"! Začněte říkat okamžiku ,,Ano" a okamžik Vám na oplátku vrátí své ,,Ano" rozhodně zpět. Klíčem však je, že Vy musíte začít."

 

 

 

 

Karel Čapek: ,,Představte si to ticho, kdyby všichni říkali jen to, co ví"

 

 

 

 

A. R. Vinet: ,,Chtěl bych" neznamená nic. ,,Chci" dělá divy. 

 

 

 

 

Mahátma Gándhí řekl: "Člověk se často stane tím, v co věří, že je. Budu-li si bez ustání namlouvat, že určitá věc je nad moje síly, pak se může stát, že jsem nakonec skutečně příliš slabý. Věřím-li však pevně, že mám schopnost podat jistý výkon, pak takovou schopnost jistě získám, třebaže jsem ji doposud nevlastnil."

 

 

 

 

Immanuel Kant : ,, Kdybychom mohli vidět sebe a jiné objekty takové, jaké jsou opravdu, viděli bychom se ve světě duchovních sil, viděli bychom naši společnost, která ani nepočíná naším zrozením, ani nekončí smrtí těla. "

 

 

 

 

Gary Chapman: ,,Ve skutečné Lásce se projevuje naše skutečné Já- ten člověk, jímž se toužíme stát."