Bezpodmínečná láska

 
 
 
 
Samantha se zabývá od dětství psaním dětských knih. Se svým manželem šťastně žijí na ranči a starají se o koně, které milují. Jejich šťasné manželství je náhle tragicky přerušeno a Samantha ztrácí vůli k životu. Ve své těžké situaci pomůže  dětem a to způsobí obrat v jejím životě. Znovu se setkává s kamarádem ze školních lavic Joem, který pracuje s problémovými dětmi. Jeho laskavost a víra pomáhají Samantě postavit se s novou nadějí a vírou opět čelem k životu.
Film je inspirován životem a prací manželů Denise a Joe Bradfordových, kteří v Nashville v Tennessee v USA pomáhají problémovým dětem z okraje
 
Tento film je velmi silný a dojemný. Hodnota bezpodmínečné lásky je nevyčíslitelná.
 

 

 

Včerejší děti

 
 
Jenny Coleová žije se svým manželem a synem ve Střední Americe. Je těhotná a začíná mít velmi živé sny o malém městečku, které má velký kostel. Svěří se své matce a ta jí ukáže nějaké obrázky, které namalovala, když byla dítě. K jejímu úžasu jsou úplně identické s jejími sny. Jenny a její matka začnou pátrat a zjistí, že příběhy které se jí zdají se odehrávaly v malém irském městečku v 30-tých letech našeho století. Jenny proto odchází do Irska, aby poodhalila tajemné vize. Rodinu hledá podle jména, až potká stařečka, který jí vše potvrdí. Jenny je přesvědčena, že v minulém životě byla jeho matkou. Film je založen na pravdivém příběhu, který nás nutí se zamyslet nad možností reinkarnace.

Film velmi doporučuji.

 
 
 

 

 

 

Nebe existuje

 

 

 

Nádherný film ,, Nebe existuje"  vypráví skutečný příběh otce z malého města, jenž musí nalézt odvahu a víru, aby se se světem podělil o synův výjimečný zážitek, který mu změnil život. Na Cenu Akademie® nominovaný Greg Kinnear se představuje v roli Todda Burpa, jehož syn Colton tvrdí, že ve chvíli, kdy se ocitl na pokraji smrti, navštívil nebe. Colton podrobnosti ze své neskutečné cesty popisuje s dětskou nevinností a se samozřejmostí vypráví o věcech, které se staly před jeho narozením... O věcech, které nemohl vědět.

 

 

 

Modlitby za Bobbyho 

 

 

Dojemný film podle SKUTEČNÉ UDÁLOSTI, plný Pravdy. Ve filmu je zpodobněna důležitost lásky ke každému tvoru ve stejné míře. Milovat každého člověka takového, jakým jest. Příběh je velmi smutný, a dotkne se asi každého. 

Děj se sice rozjede až za půlkou, ale poslední třetinu budete už jen plakat. Dá Vám opravdu mnoho. 

 

Oficiální recenze:

Jsou sedmdesátá léta a matka (Sigourney Weaver), která má jediného syna, se nechce smiřit s faktem, že její syn Bobby (Ryan Kelley) je gay. Razantně to odmítá. Poté, co se synovi přihodí tragická událost při které zemře, se snaží život gayů pochopit. Emocionálně dramatický snímek je natočen podle skutečné události.

 

Film se dá shlédnout zdarma i na youtube.com

 

 

 

Nedotknutelní

 

 

Pokud se chcete pořádně od srdce zasmát, tak si tento film určitě pusťte. Je sice hlavně o skutečném přátelství, důvěře, blízkosti, ale najdete v něm i spoustu momentů, kdy se budete nahlas řechtat jeho bláznivým scénkám. Celkově je však film laděn pěkně emotivně, takže bych ho zařadila někam mezi komedii a romantiku. Vřele doporučuji.

 

Oficiální hodnocení :

 

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.

 

 

 

 

 

Himalaya Karavana

 

 

 

Krásný film, který člověka zaujme právě svou jednoduchostí a prostotou. Je točen z reality nepálského kmene, o jejich vnímaní duchovna i o všednosti dnů obyčejných domorodců. Film je oceněn oskary i dalšími cenami. Má nezaměnitelnou doprovodnou hudbu, díky které se budete cítit jako byste byli v samém  srdci Himalájí.

 

Oficiální recenze k filmu :

 

Režisér pri tvorbe svojho celovečerného debutu využil skúsenosti, ktoré nadobudol ako fotograf pre National Geografic v odľahlých končinách Nepálu. Príbeh filmu sa sústredí na život obyvateľov nepálskych hôr žijúcich podľa starých tradícií v kmeňovom zriadení. Je nielen fascinujúcim hraným etnografickým dokumentom o unikátnej, do seba uzavretej, sebestačnej a tradičnej komunite, ale aj takmer mytologickým príbehom o boji nového so starým, osudu so skutočnosťou, priateľstva s nenávisťou. Vyniká nesmiernou fotografickou krásou, značnú pozornosť venuje vykresleniu rituálov a zvyklostí obyvateľov osady.

 

 

 

 

 

Ostrov

 

 

Tento ruský film je tak zvláštní a divný, až je úžasný a hluboký.

Prvních deset minut je krutých, dalších 40 minut nezajímavých, ale potom to začne dávat krásný smysl a hloubku obsahu celému filmu.

Film je velmi dojemný a duchovně laděný, konec vyústí v symboliku nezvratných Zákonů Stvoření.

 

Oficiální text distributora:

Za války v Severním moři zajali Němci sovětský vlečný člun a za příslib života donutili jednoho z námořníků zastřelit svého kapitána. Člun pak vyhodili do vzduchu. Námořník se ocitl v ostrovním klášteře a jako mnich Anatolij zasvětil svůj život bohu a pokání, aby odčinil svůj hřích. Po letech dřiny v kotelně získal dar vcítění do lidských duší a proslul jako léčitel. Ačkoli pochybuje o seslané boží milosti, neodmítá ty, kdo věří v jeho svatost a prozřetelnost. Poslechne ho i převor, otec Filaret, který se zřekne přepychu a pýchy a nastěhuje se do kotelny... Plyne čas a naplňují se dny Anatolijova života, jeho pokání a zázraků. Duši ctihodného, ale možná jurodivého mnicha rozvrátí příjezd nečekané návštěvy... Anatolij je přinucen rekapitulovat dosavadní život. Jak má nyní vnímat své svědomí, boha a dar, jenž mu byl propůjčen? 

 

 

 

Dítě džungle

 

 

 

Krásný a dojemný film podle skutečné události- pojednává o lásce k životu, který je v souladu s přírodou.

Příběh popisuje žena, která své dětství strávila v džungli v jednom nově objeveném kmenu.

 

Anotace
Ve Ztraceném údolí, u zapomenutého národa, jsem byla šťastná. Všude jinde na světě si připadám ztracená.
Příběh Sabiny Kueglerové - jeden z nejneobyčejnějších osudů naší doby - začal, když jí bylo pět let. Tehdy odjela se svým otcem, německým lingvistou a misionářem, na Novou Papuu do Indonésie - ke kmeni, který ještě dnes vede život jako v době kamenné. Hluboko v pralese, ve "Ztraceném údolí", si její rodiče pro sebe a své tři děti postavili dům, ke kterému bylo možné se dostat jedině po vodě nebo vzduchem. Malému blonďatému děvčátku se v džungli na první pohled zalíbilo. Naučila se lovit, lézt po stromech a plavat v řekách, kde se to hemžilo krokodýly. Věděla, jak šípem zabít jedovatého pavouka a rozdělat oheň bez zápalek. Namísto hranolků jedla pražený hmyz, místo žvýkaček žvýkala netopýří křídla. Naučila se, jak dovede být příroda krutá, ale také poznala, co znamená válka a nenávist mezi lidmi. U kmene Fayu, kde vyrůstala a kde se kdysi pěstoval kanibalismus, se každé provinění trestá smrtí. A přesto se děti tohoto kmene staly pro Sabinu bratříčky a sestřičkami. V sedmnácti letech rodiče poslali Sabinu do švýcarského internátu, aby tam dokončila školní vzdělání. Pro dívku, která se považovala za příslušnici kmene Fayu, to byla katastrofální změna.
"Teprve tady jsem poznala, co je to strach," prohlásila. Všechno pro ni bylo nové - nevěděla, jak nakupovat, zdravit lidi, jak přecházet ulici. Dnes, po létech strávených v civilizaci, se už navenek přizpůsobila celkem dobře. Přesto se jí ale stýská po domově v džungli, ta palčivá touha v ní je stále živá. Touží vrátit se do džungle, aby našla odpověď na otázku, kam opravdu patří a kdo vlastně je - Fayu, nebo Evropanka?

 

 

 

NÁŠ DOMOV

 

Nádherný film, natočený podle pravdy. 

Jde o popis života v astrálním světě, který je diktován reálně žijícímu člověku, Chicovi Xavierovi, jeho duchovním pomocníkem.

 

 

Oficiální recenze:


Mystický film o životě v astrálním městě, (Nosso Lar, Brazílie, 2010)
O člověku, který umře a poznává svět jako "duše z druhého břehu". Film byl natočen podle knihy Chico Xaviera, která popisuje život jeho duchovního učitele - duše, se kterou byl Chico Xavier ve spojení. Hrají: Othon Bastos, César Cardadeiro

 

 

Jak přicházejí sny

 

Nádherný film, který přibližuje člověku záhrobní svět. 

 

Oficiální popis k filmu:
Vypravěčem podivného příběhu je lékař Chris, který se po smrti při autohavárii ocitá nejdříve ve zvláštním stavu mezi skutečnosti a nicotou a posléze přichází do pozoruhodného světa, vytvořeného jeho vlastními představami, vzpomínkami a sny. Chris sleduje z dálky milovanou manželku Annii a marně se snaží ulehčit ji utrpení. Manželé totiž přišli už dříve, při jiné autohavárii o dvě děti a překonali těžkou krizi. Annie spáchá sebevraždu. Chris, který se mezitím setkal s dětmi se pro ni vydává do pekla, odkud se mu ji podaří zachránit. Rodina se konečně shledá ve vysněném světě. Příběh však nekončí, protože je možná reinkarnace...

 

 

 

MILUJ SVŮJ ŽIVOT

Naučí vás, jak milovat sebe a svůj život. Tento film je odpovědí na všechny problémy.Popis distributora:

Louise L. Hay je duchovní učitelkou, lektorkou a úspěšnou autorkou dvaceti bestsellerů, mezi něž patří Uzdrav své tělo a síla ženy. Od doby, kdy v roce 1981 zahájila svlou kariéru jako představitelka vědního oboru týkajícího se způsobu myšlení, pomohla tisícům lidí objevit a naplno rozvinout jejich potenciál tvořivé síly duchovního růstu a sebeléčení. Její knihy byly přeloženy do pětadvaceti jazyků ve třiceti třech zemích světa. Film Miluj svůj život byl natočen dle stejnojmenné knihy.

Vydáte-li pozitivní energii při práci se svou myslí, můžete uzdravit své tělo. Tím, jak limitujeme své myšlení a názory, vytváříme ve své mysli zárodky a příčiny nemocí. Autorka Louise L. Hay nás vede k pozitivním změnám v našem myšlení a vytváří prostředí, které nás vede k prožití kvalitnějšího a hodnotnějšího života. Myšlenky a slova, která vyslovíme, tvoří náš život.

 

Pokojný bojovník

 

Krásný film, který je hlavně o významu žití v přítomnosti.

Pěkně je ve filmu zobrazen přenos myšlenek, telepatie...

 

 

 

Oficiální text distributora:

Excelentní adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše - poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz ale vše změní. Díky setkání se zvláštním cizincem Dan pochopí, že se musí ještě mnoho učit, mnohé překonat a spoustu věcí naopak opustit, než se stane pokojným bojovníkem a nalezne svou cestu. Nejde o klasický boj mezi zlými a dobrými, film vypráví o tom, jak se postavit konfliktům uvnitř nás samotných.

 

 

 

 

Celestýnské proroctví

 

 

Překrásný film. Jádro filmu je o tom, že nic není náhoda a vše má hluboký význam. Velkou zajímavostí je zde možnost vidět energie, které jsou bežně lidem neviditelné.

 

Oficiální hodnocení:

 

Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. 

 

Film si můžete stáhnout zde:

https://www.uloz.to/4020907/celestinske-proroctvi-cz-avi

 

Tajemství

 

Film přibližuje jeden ze základních Zákonů vesmíru- který říká, že na co myslíme, to přitahujeme.

Český trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=FBn6tEGCQU8&feature=player_embedded

 

Oficiální hodnocení:

,,Velké tajemství / The Secret vesmíru.
Tajemství / The Secret se předávalo z generace na generaci celé věky, vytoužené skryté, ztracené, mnohokrát uloupené a prodané za ohromné sumy peněz. Staleté tajemství / The Secret znaly vynikající osobnosti v dějinách: Platon, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein - a řada dalších vynálezců, teologů, vědců a velkých myslitelů. Nyní se poznání tajemství / The Secret otevírá světu.
Film Tajemství / The Secret odhaluje nesilnější zákon vesmíru. Znalost tohoto zákona vede jako tenká zlatá linka napříč všemi náboženskými a filozofickými spisy i napříč každým velkým uměleckým dílem. Všichni lidé, kteří kdy dosáhli opravdové velikosti tento zákon - ať už vědomě nebo nevědomě - znají a řídí se jim. Bez jakékoliv výjimky má každý člověk možnost změnit utrpení, slabost či strach na sílu, harmonii, zdraví a prosperitu.
Film Tajemství / The Secret zachycuje učení významných myslitelů a vědců součastnosti, kteří vysvětlují pravidla Zákona přitažlivosti. Úžasná atmosféra filmu Tajemství / The Secret je podtržena charismatickým výstupem hostů.

 

Film si můžete stáhnout zde:

https://www.uloz.to/4252452/the-secret-cz-avi